Archiwum

Konsekwencja daje efekty

Dzięki konsekwencji w działaniu jest efekt. Mimo kłód rzucanych pod nogi, nawet przez tych, którzy powinni wspierać te działania. Oczekiwany skutek przyniosły zakulisowe rozmowy i przekonywanie szeroko rozumianego gremium władzy.

Witaj majowa jutrzenko…!

Z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Lublinie odbył się wojewódzkie uroczystości Święta Narodowego Trzeciego Maja.
W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Lubelskiej Izby Lekarskiej.   

Co w POZ o genetyce wiedzieć trzeba

Komisja ds. Lecznictwa Otwartego Okręgowej Rady Lekarskiej w Lublinie  była organizatorem – razem z Lubelskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej –  spotkania na temat „Co wiemy, a czego nie wiemy o genetyce”.

Dobre zdjęcie – jak je zrobić?

Mówił o tym Piotr Jaruga, członek Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego. Warsztat na ten temat odbył się 20 maja 2023 roku w ramach Lubelskiej Lekarskiej Akademii Fotografii , na którą lekarzy- pasjonatów fotografii zaprosiła Komisja Kultury  Lubelskiej Izby Lekarskiej. aa

Piątek rozśpiewany!

Na wieczór z polską piosenką z lat 60-siątych  z cyklu „Muzyczne piątki u lekarzy”,  wszystkich śpiewających i lubiących słuchać muzyki, zaprosiła Komisja Kultury Lubelskiej Izby Lekarskiej.

Popołudnie z piosenką

Koncertu    popularnych    piosenek w wykonaniu studentów medycyny: Oliwii Polak z lubelskiego Uniwersytetu Medycznego i Adama Woszczyńskiego z Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku, wysłuchali lekarze seniorzy w czasie kwietniowego spotkania w LIL.

Koncert „Ave Maria”

Chór „Continuum” LIL uczestniczył w koncercie pt. „Ave Maria”, który odbył się 13 maja w kościele pw. bł. Władysława Gorala w Lublinie.

Na tatrzańskich szlakach po latach

Komisja Kultury Lubelskiej Izby Lekarskiej i Przyjaciele dr Żórawskiej, lekarze z którymi pracowała, w sobotę 20  maja 2023 r. o godz. 12:00 w Galerii Sztuki Nieprofesjonalnej „U lekarzy”, (Klub Lekarza, Lublin, ul. Chmielna 4), zorganizowali wernisaż wystawy fotografii „Moje Tatry” Joanny Żórawskiej.

„Medicus” się drukuje!

Od maja br. miesięcznik LIL pt. „Medicus” jest drukowany w nowym miejscu – to mieszcząca się po sąsiedzku, przy ul. Ogrodowej 12, drukarnia Wydawnictwa Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium”.