Wystawa w Kazimierzu i komunikaty

Kazimierz Dolny

Nie ma pleneru – jest wystawa

Od 7 lat w Kazimierzu Dolnym odbywają się Ogólnopolskie Plenery Fotograficzne Lekarzy. Organizuje je działająca w Lubelskiej Izbie Lekarskiej Komisja Kultury.

W tym roku, z powodu zagrożenia Covid‑19, plener się nie odbędzie. Nie oznacza to jednak, że nie możemy wrócić pamięcią do najciekawszych zdjęć, powstałych w minionych latach. Kilkanaście najlepszych fotografii, które wykonali uczestniczący w poprzednich edycjach pleneru lekarze, zaprezentujemy na wystawie „Kazimierz Dolny w obiektywie”, która będzie prezentowana w gościnnej Kuncewiczówce. Możliwość selekcji prac sprawi, że oprócz znanych motywów fotograficznych, na ekspozycji pojawią się również nieoczywiste fotonotatki z miasteczka.

Wystawa będzie czynna od 3 października do 29 listopada w galerii „Pracownia” Domu Kuncewiczów, w godzinach 9.00‑16.00.

aa

Komunikat Komisji Kultury w sprawie konkursów

Komisja Kultury Okręgowej Rady Lekarskiej w Lublinie informuje, że ze względu na utrzymujące się zagrożenie epidemiczne Covid-19, tegoroczne edycje konkursów, tj. X Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny Lekarzy i Studentów Medycyny oraz V Ogólnopolski Konkurs Poetycko-Literacki „Lekarze dzieciom” zostają przesunięte na rok 2021. W związku z powyższym prosimy w bieżącym roku nie przysyłać prac na wyżej wymienione konkursy. Nowe kalendarium konkursów zostanie opublikowane w 2021 r.

Z autorami już nadesłanych prac skontaktujemy się w celu uzgodnienia postępowania z pracami.

Komunikat na stronie komisji

Komunikat Komisji Kultury LIL

Wszystkie imprezy odbywające się w Klubie Lekarza Lubelskiej Izby Lekarskiej organizowane przez Komisję Kultury Lubelskiej Izby Lekarskiej zostają odwołane do końca 2020 r.

Bieżące informacje prosimy śledzić na stronie internetowej komisji.