Wstęp

Jak mawiał Pawlak w „Samych swoich”: „słowo droższe pieniądza”. A więc słowa danego na zjeździe dotrzymać należy. Do Państwa dyspozycji trafiają nowe kanały komunikacji naszej Izby:

  1. Newsletter, przesyłany już do osób, które podały swoje adresy e-mail, pozostałych proszę o zapisywanie się na jego otrzymywanie.
  2. Forum dyskusyjne, do którego należy dołączyć samemu korzystając ze strony internetowej Izby Lekarskiej.
  3. Zamknięta grupa na Facebooku do szybkiej komunikacji.

Więcej szczegółów o każdej formie komunikacji na stronie internetowej Izby.

Poprosiliśmy Kolegów, zarówno z Rady Okręgowej, jak i spoza niej o moderowanie tych kanałów porozumiewania się po to, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z forami internetowymi, gdy kogoś poniesie uczucie lub fantazja, oraz po to, aby stworzyli „szybko bijące, nowe serce” naszej Izby.

Dołączy do tego w tym roku internetowe wydanie Medicusa. Na pewno zauważyliście Państwo, że zmieniła się Rada Programowa i został powołany nowy Redaktor Naczelny biuletynu. Gazeta w formie elektronicznej nie będzie już powieleniem wersji papierowej, ukazującej się z dużym opóźnieniem bez możliwości szybkiego przekazywania informacji. Do końca roku powstaną internetowe strony gazety, uzupełniane na bieżąco o tematy „gorące”. Nie pogniewajcie się, jeżeli otrzymacie tę samą informację różnymi kanałami. Przypomnień nigdy za wiele, gdy grożą nam konsekwencje finansowe lub prawne. Dotyczy to szczególnie prawa z „vacatio legis”, które zaczyna obowiązywać np. w dwa lata od uchwalenia. Kto by o tym pamiętał?

Praktycznie rzecz biorąc w tym momencie wypełniłem wszystkie obietnice złożone na zjeździe wyborczym. Trochę za szybko. Na szczęście zostawiłem sobie furtkę, aby nie popaść w samozadowolenie. Prosiłem Kolegów, aby to nie prezes siedział i myślał co zrobić, tylko żeby Koledzy myśleli a prezes robił. Jest odzew. Młodzi lekarze wraz z lekarzami rodzinnymi zgłosili Radzie Okręgowej propozycję współfinansowania przez Lubelską Izbę Lekarską szczepień ochronnych. Mam nadzieję, że Rada Okręgowa poprze ten projekt i będziemy mogli po 18 września przystąpić do jego realizacji. Jest to kontynuacja tego o co prosiłem na zjeździe, aby jak największa część składki powracała do lekarzy.

Jeżeli macie pomysł na funkcjonowanie naszej Lubelskiej Izby Lekarskiej, chcielibyście podzielić się uwagami na temat bieżącego jej działania, piszcie, dzwońcie. Poniżej jest mój adres e-mail, numer telefonu.

Leszek Buk

lbuk@oil.lublin.pl, tel. 601 800 779