Dach nad głową dla medyka

#MieszkanieDlaLekarza

„Mieszkanie dla lekarza” to akcja Lubelskiej Izby Lekarskiej. W jej ramach tworzona jest baza mieszkań – już w połowie kwietnia liczyła kilkadziesiąt lokalizacji – do wynajęcia dla lekarzy, którzy zmuszeni są na czas epidemii wyprowadzić się z domu, by po dyżurach nie wracać do rodziny i nie narażać swoich bliskich.

Od 10 kwietnia, w ramach tej akcji istnieje także możliwość korzystania z bazy hotelu Dom na Podwalu w Lublinie. Każdy lekarz LIL może się tu zgłaszać bezpośrednio, przez całą dobę. Zarówno pobyt w wynajętym przez LIL mieszkaniu, jak i w hotelu zostanie opłacony przez lubelski samorząd lekarski.

Hotel dysponuje 23 wygodnymi pokojami jedno‑ oraz dwuosobowymi (z możliwością pojedynczego wykorzystania). Każdy wyposażony jest w łazienkę w wysokim standardzie, klimatyzację, serwisy do parzenia kawy/herbaty, TV oraz Wi‑Fi. Poza tym posiada bezpłatny monitorowany parking.

Lekarze mogą skorzystać z pobytu w hotelu z całodziennym wyżywieniem (śniadanie, obiad, kolacja).

W sprawie wynajęcia pokoju należy BEZPOŚREDNIO dzwonić do hotelu:

Nadal można zgłaszać mieszkania do wynajęcia. Szczególnie chodzi o lokalizacje w innych miastach regionu.

  • Każdy, kto ma wolne mieszkanie i chce je udostępnić lekarzom na czas ich walki z epidemią, proszony jest o kontakt z biurem LIL. Tel. 81 53 604 50/51. Zgłoszenia będą przyjmowane także mailowo biuro@oil.lublin.pl

aa