Zjazd Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego

Grzegorz Pietras wice prezes Okręgowej Rady Lekarskiej Lubelskiej Izby Lekarskiej, uczestniczył w środę 31 maja w uroczystym otwarciu 32. zjazdu Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, który odbywa się w Lublinie. Zjazd połączony jest z obchodami 100-lecia PTD.

W obradach, które odbywają się w gmachu lubelskiego Centrum Spotkania Kultur, uczestniczy ponad 1500 specjalistów z kraju i z zagranicy. Zjazd potrwa do 3 czerwca, w tym czasie uczestnicy będą mogli wysłuchać 200 wykładowców, odbędzie się aż 60 sesji tematycznych i cztery sesje plenarne. Uroczystość otwarcia zjazdu była okazją do uhonorowania zasłużonych dla tej dziedziny medycyny lekarzy; wręczono m.in. Medal im. Prof. Stefanii Jabłońskiej a także dyplomy Honorowego Członkostwa PTD.

Polskie Towarzystwo Dermatologicznego (PTD) z siedzibą w Warszawie rozpoczęło swoją działalność w lutym 1920 roku. Pierwszym prezesem PTD został dr Robert Bernhardt, jeden z najwybitniejszych polskich dermatologów, wielkiej klasy klinicysta, twórca tzw. Szkoły Świętołazarskiej.

aa

2023-06-01


Zobacz również: