Dzieciom w Dzień Dziecka

Sprzęt medyczny o wartości 6 tys. zł trafił  dziś 1 czerwca, do Oddziału Otolaryngologii Dziecięcej, Foniatrii i Audiologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. To kolejna już, trwająca od 2002 roku inicjatywa Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA – Poland Oddział Lublin.

Studenci IFMSA co roku organizują zbiórkę pieniędzy w ramach akcji „Świąteczny Miś” skierowaną do dzieci, które ze względu na swój stan zdrowia, w okresie świąt Bożego Narodzenia, muszą pozostać w szpitalnych łóżkach. Każdego roku IFSMA-Poland Oddział Lublin również przeprowadza szereg wydarzeń, których celem jest zbiórka funduszy na zakup profesjonalnej aparatury medycznej dla najbardziej potrzebującego oddziału Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.  – W tym roku zdecydowano wspomóc oddział laryngologii – informuje  rzeczniczka dziecięcego szpitala Agnieszka Osińska.

Dzień wcześniej szpital otrzymał jeszcze jeden prezent – dofinansowanie w wysokości 10,5 mln zł. Pieniądze zostaną przekazane na kolejny etap gruntownej modernizacji szpitala, która powinna zakończyć się w IV kwartale tego roku.

aa

Fot. Iwona Burdzanowska

2023-06-02


Zobacz również: