W 35 gminach w naszym województwie nikt nie zgłosił się do udziału w Narodowym Programie Szczepień. Dlatego 18 grudnia Lubelski Oddział Wojewódzki NFZ rozpoczął dodatkowy, lokalny nabór, który jest prowadzony w konkretnych gminach, w których jeszcze nie ma punktu szczepień. Chodzi o gminy:
- BIAŁOPOLE
- MIRCZE
- KRAŚNICZYN
- DZIERZKOWICE
- URZĘDÓW
- KOCK
- OSTRÓW LUBELSKI
- SERNIKI
- KRZCZONÓW
- WOJCIECHÓW
- SPICZYN
- STOCZEK ŁUKOWSKI‑ gmina
- ŁUKÓW
- SEROKOMLA
- STOCZEK ŁUKOWSKI – miasto
- WOJCIESZKÓW
- WOLA MYSŁOWSKA
- ŁAZISKA
- WILKÓW
- DĘBOWA KŁODA
- MILANÓW
- PODEDWÓRZE
- SIEMIEŃ
- SOSNOWICA
- CZEMIERNIKI
- KŁOCZEW
- NOWODWÓR
- UŁĘŻ
- KRYNICE
- SUSIEC
- HANNA
- WOLA UHRUSKA
- KRASNOBRÓD
- RADECZNICA
- KRASNYSTAW
Lubelski OW NFZ przyjmuje formularze zgłoszeniowe do 22 grudnia, do północy. Ocena złożonych wniosków potrwa do 24 grudnia. – Specjalnie też dla placówek medycznych, które chcą zgłosić się do drugiej tury naborów, w naszym oddziale uruchomiliśmy konsultacje telefoniczne i na miejscu, w salach obsługi klienta – informuje Małgorzata Bartoszek rzeczniczka lubelskiego oddziału NFZ.
Konsultanci będą dyżurować:
|
|
Koordynator w lubelskim oddziale wojewódzkim NFZ:
tel. 661 881 036, 81 53 10 540
Wszelkie pytania dotyczące szczepień przeciw COVID‑19 można zgłaszać dzwoniąc na specjalną infolinię – bezpłatny numer 989. Infolinia działa przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. – Szczepienie w programie jest bezpłatne. Obejmie każdego chętnego, w tym ozdrowieńców. Placówki biorące udział w programie otrzymają wynagrodzenie za każde wykonane szczepienie. Koszty pokryje NFZ z Funduszu Przeciwdziałania COVID‑19 – podkreśla Bartoszek.
aa
2020-12-18
Zobacz również: