Odeszli…

Dr Zbigniew Warchoł  (1952 – 2010)

 

 18 maja 2010 r. nagle odszedł na wieczny dyżur Zbigniew Warchoł (ur. 3.08.1952 r.). Absolwent Wydziału Lekarskiego AM w Lublinie z 1978 roku, długoletni i niezapomniany Starosta Roku. Karierę zawodową związał ze szpitalem w Nowej Dębie, dokąd udał się zaraz po dyplomie. Mozolnie i systematycznie zaliczał kolejne szczeble. W 1987 roku był już specjalistą II stopnia w zakresie ginekologii i położnictwa, od października 1993 r. ordynatorem oddziału, a od grudnia 2009 r. również lekarzem naczelnym szpitala w Nowej Dębie.

Zbyszek był wspaniałym lekarzem, lubianym i poważanym przez pacjentki. Cieszył się opinią znakomitego organizatora, kolegi i przyjaciela. Mimo wielu obowiązków zawodowych znajdował czas na swoje pasje sportowe – od lat był czynnym działaczem miejscowego klubu sportowego, grał amatorsko w siatkówkę i piłkę nożną.

Zawsze był „duszą towarzystwa”, skupiającą wokół siebie rzesze kolegów. Spędziliśmy razem wiele wspaniałych chwil, których w przyszłości będzie nam brakowało. Planowaliśmy wspólny pobyt na Sympozjum Sekcji Nadciśnienia w Ciąży w Kazimierzu Dolnym, ale niestety, tam już Go nie będzie.

Zbyszku, będzie nam Ciebie zawsze brakowało.

Adam Dziamba i Przyjaciele