Odeszli…

Dr Marian Buniowski (1959-2009)

 

19 października 2009 roku zmarł nagle na dyżurze lek. Marian Buniowski.

Urodził się i mieszkał do czasu ukończenia szkoły średniej w Jarosławiu. W latach 1979-1985 studiował w lubelskiej Akademii Medycznej. Po studiach związał się rodzinnie i zawodowo z Białą Podlaską. Był jednym z filarów nowo utworzonego Oddziału Urazowo-Ortopedycznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. W 1990 roku uzyskał I, a w 1997 roku II stopień specjalizacji z ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Skromny, spokojny, zrównoważony, koleżeński, wspaniały człowiek i bardzo dobry lekarz. Lubiany przez kolegów, ceniony przez pacjentów, wzbudzał powszechną sympatię. Bardzo dbający o rodzinę. Szukając nowych wyzwań zawodowych, w 2000 roku podjął pracę w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Nigdy nie stracił kontaktu z ortopedią. Był wzorem dla młodszych kolegów, znakomitym diagnostą, sprawnym operatorem.

Z powodów rodzinnych w 2005 r. przeniósł się w okolice Grodziska Mazowieckiego, gdzie rozpoczął pracę na oddziale ortopedycznym Szpitala Zachodniego. Spotykaliśmy się na zjazdach ortopedycznych w Polsce i posiedzeniach Oddziału Lubelskiego PTOiTr w Białej Podlaskiej.

20 października 2009 roku dotarła do nas wiadomość o śmierci Mariana. O tym, jak wspaniałym był człowiekiem świadczyły dziesiątki żegnających Go koleżanek i kolegów z Białej Podlaskiej i Grodziska Mazowieckiego. Pogrzeb odbył się w Komorowie k. Warszawy.

Marian Buniowski osierocił czworo dzieci.

Odszedł od nas zbyt wcześnie.

Koleżanki i koledzy
z Oddziału Ortopedii w Białej Podlaskiej