Golf na lekarskich igrzyskach

Golf na lekarskich igrzyskach

 

 

W uzupełnieniu informacji o medalach zdobytych przez reprezentantów LIL na VII Igrzyskach Lekarskich, które odbyły się w dniach 9 – 12 września 2009 r. w Zakopanem, podajemy wyniki turniejów golfowych.

Już po raz trzeci na igrzyskach, pierwszego dnia i przy pięknej tym razem pogodzie, rywalizowano w turnieju indywidualnym na polu klasy mistrzowskiej Krakow Valley Golf and Country Club w Paczółtowicach koło Krakowa. Po zaciętej walce w niższej kategorii handikapowej 0-20 hcp, a więc graczy bardziej doświadczonych, zwyciężył prof. Artur Czekierdowski, reprezentujący OIL w Lublinie. Wynik końcowy dwóch pierwszych graczy w uwzględniającej handikap punktacji stableford netto był remisowy, a więc zgodnie z regulaminem, o pierwszeństwie zadecydowała mniejsza suma liczby uderzeń na ostatnich trzech dołkach. Prowadzący po 17 dołkach jeden z faworytów, dr Rafał Przybylski z OIL w Szczecinie zgubił piłkę na prawie 500-metrowym dołku nr 18 (norma, czyli „par” = 5) i zakończył go w 9 uderzeniach. Grający w tej samej grupie nasz reprezentant wytrzymał napięcie nerwowe i zakończył dołek z dobrym wynikiem 1 ponad normę „par”, czyli 6 uderzeń.

W turnieju drużynowym, rozgrywanym następnego dnia na przepięknym górskim polu w Tatrzańskiej Łomnicy na Słowacji para Przybylski-Matuszek (indywidualny Mistrz Polski Lekarzy z 2009 r.) nie dała szans pozostałym drużynom i zdobyła złote medale. Nasi reprezentanci, Artur i Sylwia Czekierdowscy po 2 medalach – brązowym i srebrnym, zdobytych w tej konkurencji rok i dwa lata temu, tym razem zajęli 4 miejsce.

Pole Black Stork, Tatrzańska Łomnica, dołek nr 13, norma 3 uderzenia, 140 m ponad stawem

Pole Krakow Valley GC, Paczółtowice, dołek nr 18, prawidłowy swing i uderzenie na 250 m oraz krótkie 30 m uderzenie nad bunkrem