Gry intelektualne

Gry intelektualne

Komisja Sportu LIL, mimo kapryśnej pogody – deszcze, upały, gradobicia – wysłała drużynę na IX Mistrzostwa Polski Lekarzy w Szachach, które odbyły się w Ustroniu w dniach 7-10 maja br. Obok zawodów głównych, mistrzostwa obfitowały w liczne imprezy towarzyszące – m.in. Turniej Rodzin Lekarskich, Mistrzostwa w Szachach Błyskawicznych, symultaniczny turniej z międzynarodowym mistrzem szachowym, a nawet konferencja naukowa „Medycyna a szachy”.

 

Perfekcyjna organizacja całości zadowoliła najbardziej wybrednych. Nasi reprezentanci: Marta Motor i Krzysztof Motor walczyli bardzo dzielnie. Ostatecznie zdobyty przez Martę Motor brązowy medal w kategorii open i oczywiście złoty medal w kategorii pań bardzo nas cieszy.

W klasyfikacji generalnej tryumfował Łukasz Kałużny z Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. Za rok wybieramy się na szachowe mistrzostwa w większym składzie.

· Komisja Sportu informuje wszystkich miłośników brydża, że od listopada w Klubie Lekarza przy ul. Chmielnej, w każdy czwartek odbywać się będą wieczory brydżowe. Sekcją pokieruje Zbigniew Hupert. Wszystkich chętnych zapraszamy

· Miłośników tenisa stołowego zapraszamy 28 listopada na tradycyjny Turniej Mikołajkowy do Lubartowa. Po turnieju jak zwykle spotkanie towarzyskie z licznymi niespodziankami.

Edward Woliński