ARS MEDICA w Krasnobrodzie

ARS MEDICA w Krasnobrodzie

 

9 maja 2009 roku w Ośrodku Wypoczynkowym „Energetyk” w Krasnobrodzie odbyła się konferencja szkoleniowa ARS MEDICA 2009 nt. „Sztuka leczenia przeciwkrzepliwego i przeciwpłytkowego – jak osiągnąć optymalne efekty?,” zorganizowana przez Stowarzyszenie Rozwoju Kardiologii Ziemi Tomaszowskiej we współpracy z Tomaszowskim Oddziałem Terenowym Kolegium Lekarzy Rodzinnych. Część merytoryczną poprowadzili lekarze z Oddziału Internistyczno-Kardiologicznego w Tomaszowie Lubelskim oraz lekarze podstawowej opieki zdrowotnej.

Szkolenie stało się okazją do spotkania ponad 50 lekarzy różnych specjalności, również stomatologów z powiatu tomaszowskiego. Wiodącym tematem konferencji były zagadnienia związane ze skutecznością i bezpieczeństwem leczenia przeciwkrzepliwego i przeciwpłytkowego, zarówno w lecznictwie zamkniętym, poradni kardiologicznej jak i podstawowej opiece zdrowotnej. Kolejne wykłady przygotowali: Leczenie przeciwkrzepliwe – jak osiągnąć odpowiednie efekty? Agnieszka Mazurkiewicz i Maciej Kałużyński; Leczenie przeciwpłytkowe – czy i kiedy korzystne dla pacjenta? Artur Kawałko i Wojciech Warzocha; Wprowadzanie standardów leczenia przeciwkrzepliwego do praktyki lekarskiej i analiza przypadków klinicznych Piotr Gozdek, Artur Jakubiak i  Józef Dolanowski. Przedstawiono również ciekawą analizę skuteczności leczenia przeciwkrzepliwego opracowaną na podstawie własnych badań. W materiałach konferencyjnych znalazły się opracowane przez Stowarzyszenie ulotki informacyjne dla pacjentów przyjmujących leki przeciwkrzepliwe oraz karta leczenia przeciwkrzepliwego, której powszechne wprowadzenie z pewnością przyczyni się do poprawy wyników leczenia.

Na zakończenie szkolenia lekarze otrzymali certyfikaty uczestnictwa oraz punkty edukacyjne, a zwycięzcom quizu wręczono atrakcyjne nagrody. Laureatom gratulujemy!

Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy spotkania wraz z rodzinami mieli rzadką okazję do wspólnej zabawy. Szczególne atrakcje i ciekawe zabawy przygotowano przede wszystkim z myślą o najmłodszych. Spotkanie uświetnił swoją obecnością uczestnik wielu zlotów spod znaku Harley Davidson – prezes Lubelskiego Oddziału NFZ Tomasz Pękalski. Wraz z grupą przyjaciół swoimi motorami wzbudzili prawdziwy zachwyt.

Maciej Kałużyński