II Drużynowe Mistrzostwa Izb Lekarskich w Golfie

II Drużynowe Mistrzostwa Izb Lekarskich w Golfie

 

W dniach 9-10 maja 2009 r. na dziewięciodołowym polu Klubu Golfowego Wierzchowiska odbyły się II Drużynowe Mistrzostwa Izb Lekarskich w Golfie. Jedyne jak do tej pory lubelskie pole golfowe położone jest w Wierzchowiskach wokół pięknego parku, 15 km na wschód od Lublina. Grano przez 2 dni, w sobotę w turnieju drużynowym, a w niedzielę w turnieju indywidualnym na 18 dołkach. Wyniki przeliczane były w kilku klasyfikacjach, w tym drużynowej, indywidualnej dla zaawansowanych w grze i dla początkujących oraz kategorii otwartej także dla zaproszonych gości. Impreza zaplanowana jako zawody sportowe i piknik rodzinny, połączony z nauką gry w golfa, była sponsorowana przez Okręgową Izbę Lekarską w Lublinie. Turniej był też wspierany finansowo i informacyjnie przez Pierwszy Lubelski Klub Golfowy, Naczelną Izbę Lekarską oraz miesięczniki i kwartalniki szeregu izb lekarskich w Polsce. Gośćmi specjalnymi turnieju byli: kierownik Studium Wychowania fizycznego i Sportu AM Lublinie, Andrzej Pepłowski i wiceprezes LIL i przewodniczący Komisji Sportu LIL, Edward Woliński.

Do zawodów w turnieju drużynowym zgłoszono 12 par, a w turnieju indywidualnym w niedzielę zagrało 19 osób. Na akademii golfa w obu dniach w nauce i w zawodach dla początkujących brało udział ponad 20 koleżanek i kolegów lekarzy wraz z rodzinami. W sumie, w ciągu dwóch dni mistrzostw, około 50 osób ze środowiska lekarskiego wzięło udział w całodniowym, rodzinnym spotkaniu, biorąc udział nie tylko w turnieju drużynowym, ale też uczestnicząc w akademii golfa, w konkursie minigolfa na putting green czy startując w konkurencji „uderzenie najbliżej dołka”. W lekarskiej klasyfikacji par zwyciężyli Dorota Cioczek i Wojciech Załuska, przed parą Rzędzicki-Gruszczyk (II miejsce) i parą Czekierdowski-Grabski (III miejsce). W turnieju indywidualnym w klasyfikacji lekarzy zwyciężyli w kategorii handikapowej 0-34 Jacek Grabski przed A.Czekierdowskim (obaj Lublin), a w kategorii handikapowej 34-36 prof. Wojciech Załuska z Lublina przed Bogdanem Jakubowskim z Puław.

Wspaniała, słoneczna pogoda, cały dzień funkcjonująca znakomicie, jak przystało na porządne pole golfowe, wyśmienita kuchnia gratis dla wszystkich i liczne niespodzianki pozwoliły przyjemnie spędzić licznym lekarskim rodzinom cały dzień. Tę wyjątkową imprezę, która pozwoliła gościć wielu nowych przyjaciół, zakończyło w niedzielę po południu rozdanie nagród i pucharów, które w imieniu organizatorów i LIL wręczali Edward Woliński, Jacek Grabski i właścicielka pola, również lekarz (stomatolog) – pani Maria Cioczek. Zadowoleni z miłego i zdrowego spędzenia czasu wolnego na świeżym powietrzu w pięknym parkowym otoczeniu, uczestnicy wyrazili życzenie, aby ta impreza stała się cykliczna i aby kolejne, już III Drużynowe Mistrzostwa Izb Lekarskich rozegrane zostały w Wierzchowiskach w maju przyszłego roku.

Artur Czekierdowski