Komisja Sportu LIL

Komisja Sportu LIL

 

Piłka nożna

28 lutego br., w nowej hali sportowej ZSZ w Opolu Lubelskim, odbył się IV Halowy Turniej Piłki Nożnej Lekarzy. Wzięły w nich udział drużyny reprezentujące lekarzy z Lublina, Puław, Chełma i Opola Lubelskiego. W czasie rozgrywek po raz pierwszy zwycięstwo odniosła drużyna z Opola Lubelskiego, która zdobyty puchar przekazała na ręce dyrektora ZOZ. Najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik drużyny z Lublina M. Sanecki.

Białe szaleństwo

Sezon zimowy, choć niezbyt bogaty w imprezy, zakończył się mocnym akcentem. IV Zimowe Igrzyska Lekarskie Zakopane – Nowy Targ rozegrano 5-8 marca 2009 roku w dziewięciu  konkurencjach. Dla 160 uczestników – wielbicieli białego szaleństwa zawody miały akcent lubelski. Slalom gigant, slalom specjalny, zjazd Sky-Tour i snowbord dał czwarte miejsce kolegom: Markowi Krosmanowi, Jarosławowi Piaseckiemu oraz Nicolasowi Thomasowi Chrisidisowi.

Drugiego dnia zawodów Chrisidis zdobył dwa brązowe medale w zjazdach i slalomie; srebro przypadło Krosmanowi, a Piasecki zdobył medal brązowy.

Tenis na stole

Nowy Targ był miejscem IV Mistrzostw Polski Lekarzy w Tenisie Stołowym, które odbyły się 7 i 8 marca br. Jacek Drożdziel zajął 2. miejsce w deblu do 45 lat i 3. miejsce w singlu, natomiast syn Daniel 1. miejsce w kategorii dzieci do 15 lat.

Edward Woliński