Duma powiatu
Szpital w Kraśniku

Duma powiatu

Po 40 latach od rozpoczęcia działalności kraśnicki szpital doczekał się wreszcie kompleksowego remontu. Wymieniono okna i instalacje centralnego ogrzewania, wybudowano windy, ocieplono i otynkowano budynek. Zamiast starej węglowej kotłowni zainstalowano nowoczesną gazową.

Szpital niedawno otrzymał tytuł Szpitala Przyjaznego Dzieciom.

– Trudno nie świętować, zarówno z okazji otrzymania tytułu, jak i remontu – cieszą się dyrektor Szpitala Powiatowego w Kraśniku Piotr J. Krawiec i z-ca ds. medycznych Marek Kos.

Posiadający piętnaście oddziałów szpital to duma mieszkańców powiatu kraśnickiego. W skład Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kraśniku wchodzą też Powiatowa Przychodnia Specjalistyczna (trzydzieści poradni) oraz Centrum Rehabilitacji Ruchowej, gotowe leczyć 100 tys. mieszkających tu osób.

– Plan restrukturyzacji placówki powstał w 2007 roku i został zaakceptowany przez Radę Powiatu Kraśnickiego. Prace remontowe to pierwszy punkt tego planu. Przed nami jeszcze scentralizowanie działalności szpitala w budynkach przy ulicy Chopina w Kraśniku. Obecnie oddziały są rozproszone w aż trzech lokalizacjach – wyjaśnia Marek Kos.

28 listopada 2008 r. odbyło się uroczyste zakończenie prac remontowo-modernizacyjnych zorganizowane przez starostę Kraśnika Tadeusza Wojtaka i dyrektora SP ZOZ Piotra Krawca. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 3,3 mln zł. Pieniądze pochodziły z funduszu Starostwa Powiatowego w Kraśniku, czyli organu założycielskiego SP ZOZ, oraz z dotacji z EKOFUNDUSZU. Wykonawcą była firma Ekokaloria z Kielc.

– Mamy nadzieję, że nasze działania doprowadziły do podniesienia jakości i standardu świadczonych przez nas usług – mówi Marek Kos. – Kraśniczanie mogą spokojnie leczyć się u siebie, nie muszą szukać pomocy w innych placówkach.

 

aa