Wygrał konkurs i jest dyrektorem NFZWygrał konkurs i jest dyrektorem NFZ

 

Tomasz Pękalski , chirurg ze szpitala w Tomaszowie Lubelskim, wygrał konkurs na stanowisko dyrektora lubelskiego oddziału NFZ. Pracę w Lublinie rozpocznie na początku listopada.

Wcześniej zgodnie z prawem muszę dopełnić formalności i zrzec się mandatu radnego powiatu tomaszowskiego, co powinno nastąpić 29 października w czasie posiedzenia rady – mówi Pękalski, który już pożegnał się z funkcjami pełnionymi w PO (był szefem struktur PO w powiecie tomaszowskim).

To nie znaczy, że rezygnuję z członkowstwa w tej partii – podkreśla.

Tomasz Pękalski urodził się w Biłgoraju w 1956 roku. Medycynę studiował na Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Jak mówi, z ochroną zdrowia ma do czynienia na co dzień, pracując jako specjalista chirurg. W latach 90. pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. lecznictwa w szpitalu im. Jana Pawła II w Zamościu, był też dyrektorem Wydziału Zdrowia i lekarzem wojewódzkim w Zamościu.

Tomasz Pękalski jest też członkiem ORL w Lublinie. – I cieszę się, że z tej roli nie muszę rezygnować. Niezwykle cenię sobie współpracę z samorządem lekarzy i chciałbym nadal uczestniczyć w jego pracach.

Do konkursu na stanowisko dyrektora NFZ w Lublinie oprócz Pękalskiego przystąpili także: Andrzej Kowalik, Tomasz Kwiatkowski i Krzysztof Tuczapski.

aa