VI Igrzyska LekarskieZakopane 10-14 września

VI Igrzyska Lekarskie

VI Igrzyska Lekarskie w Zakopanem przeszły do historii. Dla blisko 600 lekarzy z całej Polski były okazją do spotkania się i wykazania w sportowej rywalizacji, kto jest lepszy. Dwadzieścia dyscyplin sportowych – od pływania, lekkoatletyki, gier zespołowych, strzelania po brydż, szachy i scrabble zadowoliło chyba wszystkich amatorów sportu.

Lubelska ekipa jak co roku była jedną z najliczniejszych. 45 naszych lekarzy nie zawiodło. Z Zakopanego przywieźli 18 złotych medali, 13 srebrnych i 14 brązowych.

Gwiazdą Igrzysk okazała się Patrycja Kowalska z lubelskiego szpitala MSWiA, która przywiozła z Zakopanego 4 złote medale (kula, skok w dal, bieg na 60 i 400 m), 3 srebrne – wszystkie zdobyte w konkurencjach strzeleckich, i 5 brązowych (w pływaniu i strzelaniu z karabinka).

Wśród mężczyzn nie do pokonania był prof. Tomasz Rechberger – 7 złotych medali i 2 srebrne w konkurencjach pływackich. Brawo!

W kolarstwie Michał Małysza zdobył 2 złote medale (kolarstwo górskie na czas i wyścig ogólny) oraz 1 srebrny w wyścigu górskim. Krzysztof Matras wywalczył złoty medal w kolarstwie na czas, srebrny w biegu na 1500 m i brązowy w biegu na 400 m. Ryszard Siwek przywiózł 3 brązowe medale zdobyte w dyscyplinach lekkoatletycznych, Józef Szafranek – złoty medal w tenisie ziemnym, srebrny w biegu na 1500 m i brązowy w kolarstwie (jazda na czas), Janusz Sorbian – złoty medal w kolarstwie.

W badmintonie (debel) złoto przypadło dwóm Małgorzatom – Pietras i Pleban. Ponadto Małgorzata Pietras zdobyła jeszcze indywidualnie złoty medal w badmintonie i srebrny w rzucie oszczepem. W siatkówce plażowej złoto przywiozły Magdalena Samisz i Anna Petryna. Agnieszka Rozegnał-Madej zdobyła brąz w pchnięciu kulą, Agnieszka Wiśniewska także brąz, ale w oszczepie.

W scrabble złoty medal zdobył Jan Błazucki. W skoku w dal srebrny – Piotr Kiwiński. Piotr Otrocki – w badmintonie srebrny (debel) i brązowy (w singlu), a razem z Tomaszem Kuziołą srebrny w brydżu. Wojciech Kowal – srebrny medal w kolarstwie górskim.

Wspaniała atmosfera, ładna pogoda, dobra organizacja i serdeczni gospodarze – Iza i Maciej Jachymiakowie z Nowego Targu – sprawili, że ta największa lekarska impreza sportowa w Polsce na długo pozostanie w naszej pamięci i wspomnieniach.

Wszystkich pasjonatów sportu Komisja Sportu LIL zaprasza na Igrzyska do Zakopanego już za rok.

 

Edward Woliński

przewodniczący Komisji Sportu LIL