I Drużynowe Mistrzostwa Izb Lekarskich w Golfie

I Drużynowe Mistrzostwa Izb Lekarskich w Golfie

W dniach 11-12 maja na 9-dołkowym polu Klubu Golfowego Wierzchowiska odbyły się I Drużynowe Mistrzostwa Izb Lekarskich w golfie. Grano przez 2 dni na 36 dołkach, a wyniki przeliczane były w kilku klasyfikacjach: drużynowej, indywidualnej dla lekarzy i otwartej.
Klub położony jest 16 km na wschód od Lublina wokół pięknego parku. Impreza, zaplanowana jako zawody sportowe i piknik rodzinny połączony z nauką gry w golfa, sponsorowana była przez Okręgową Izbę Lekarską w Lublinie. O turnieju szeroko informowały Naczelna Izba Lekarska oraz miesięczniki i kwartalniki wielu regionalnych izb lekarskich. Gośćmi specjalnymi turnieju byli wiceprezes LIL Janusz Spustek i przewodniczący Komisji Sportu LIL Edward Woliński. Do zawodów zgłoszonych zostało 25 osób, w tym 14 koleżanek i kolegów lekarzy, którzy ukończyli turniej po blisko 12-godzinnych zmaganiach. Łącznie ok. 50 osób ze środowiska medycznego miało okazję uczestniczyć w akademii golfa, konkursie minigolfa na putting green czy w konkurencji „uderzenie najbliżej dołka” przez 90-metrowy staw na dołku nr 5.
W pierwszym dniu zawodów rozegrano też II Lubelski Turniej Profesorów, których tego dnia na polu grało aż czterech. Byli to ginekolodzy prof. Marian Szamatowicz i prof. Tadeusz Laudański z Podlaskiej Izby Lekarskiej (UM Białystok), prof. Janusz Andres, anestezjolog z Małopolskiej Izby Lekarskiej (CM UJ Kraków) oraz prof. Artur Czekierdowski, reprezentujący – także w drużynie z Jackiem Grabskim – Lubelską Izbę Lekarską. Właśnie ww. duet zwyciężył w turnieju drużynowym z wynikiem 311 uderzeń. Drugie miejsce zajęła para z Mazowieckiej Izby Lekarskiej: Ewa i Bogusław Zalewscy. Dr Zalewski jest znanym entuzjastą i propagatorem lekarskiego golfa, był mistrzem i kilkakrotnie wicemistrzem Polski lekarzy. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy reprezentujący LIL: Dariusz Rzędzicki i Karol Gruszczyk. Pełne wyniki turnieju i wszystkich klasyfikacji są dostępne na stronie www.golf.lublin.pl.
Wspaniała, słoneczna pogoda, wyśmienita kuchnia i liczne niespodzianki pozwoliły lekarskim rodzinom przyjemnie spędzić czas. Imprezę w niedzielę po południu zakończyło rozdanie nagród i pucharów. 

 

Artur Czekierdowski