Komisja Sportu i Rekreacji

Komisja Sportu i Rekreacji

W 2007 roku Komisja pracowała w niepełnym składzie. Najbardziej aktywnie działali: Piotr Stachurski, Jerzy Pluta, Tomasz Lubek, Krzysztof Matras, Andrzej Chrościcki, Piotr Kozar, Artur Czekierdowski, Ryszard Siwek.

Komisja nie zdołała zrealizować wszystkich planów – część imprez nie odbyła się z powodu złej pogody lub zbyt małej liczby zainteresowanych zawodników. Należy jednak podkreślić, że sekcje poszczególnych dyscyplin sportowych konsekwentnie uczestniczyły w imprezach sportowych w kraju i za granicą.

Izba Lekarska w Lublinie stwarza możliwości treningu i udziału w lekarskich imprezach sportowych dla każdego lekarza w każdej dyscyplinie. Rok 2007 zaowocował udziałem naszych zawodników w wielu rozgrywkach: w tenisie ziemnym i stołowym, piłce nożnej, siatkówce, koszykówce, kolarstwie, narciarstwie, pływaniu, lekkoatletyce, żeglarstwie, szachach, brydżu, siatkówce plażowej i strzelectwie, a ostatnio powstały przy LIL sekcje golfa i motocyklowa.

X Lekarskie Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim zorganizowane w Bieszczadach nie przyniosły nam indywidualnych sukcesów medalowych, ale nasza 12-osobowa reprezentacja odebrała puchar za udział lekarzy LIL we wszystkich dziesięciu mistrzostwach.

W dniach 3–5 marca w Stalowej Woli odbyły się X Mistrzostwa Polski Lekarzy w Tenisie Ziemnym (halowe). LIL reprezentowało małżeństwo Halina i Krzysztof Michałowscy, którzy zdobyli brązowe medale w swoich kategoriach, a Halina Michałowska dodatkowo srebrny w deblu.

12 maja rozegrano jednodniowy turniej piłki nożnej w Opolu Lubelskim. Cztery drużyny: z Opola, Lublina, Chełma i Puław, zgromadziły liczną grupę lekarzy pasjonatów piłki nożnej. Turniej wygrali lekarze z Chełma.

Również w maju Krzysztof Motor i Marta Samborska wywalczyli medal brązowy w turnieju szachowym.

Mistrzostwa Polski Lekarzy w Siatkówce Plażowej przeprowadzone w Niechorzu (8–9 czerwca 2007) były szczęśliwe dla naszego zespołu: Magdalena Samisz – lubelska okulistka, i Anna Petryna – dentystka z Tomaszowa, przywiozły srebrne medale. Uległy w finale jedynie lekarkom z Poznania.

Na Mistrzostwa Świata Medyków w Maroku ostatecznie pojechała 3-osobowa ekipa – Halina Wróbel, Ryszard Siwek i Mirosław Szyłejko. LIL opłaciła im wpisowe. Wspaniała impreza i udany występ naszych reprezentantów został potwierdzony wieloma medalami. Zarówno te, jak i inne sukcesy naszych reprezentantów (Mistrzostwa Lekarzy w Kolarstwie Szosowym w Bychawie i Igrzyska Lekarzy w Zakopanem), były szeroko opisane w prasie lekarskiej.

Nową sekcję golfa organizuje Artur Czekierdowski przy pomocy Jacka Grabskiego. Plany są ambitne –turniej na naszym terenie już w maju 2008.

W ubiegłym roku powstała też sekcja motocyklistów – nasz lider Tomasz Pękalski­ z Tomaszowa nie opuszcza żadnej imprezy w Polsce. Planujemy już spotkanie sportowe lekarzy motocyklistów na Lubelszczyźnie.

Jednak największą niespodziankę w minionym roku sprawiła na Mistrzostwach Polski w Żeglarstwie w Giżycku na jeziorze Niegocin (8–9 września) lubelska załoga jachtu w składzie: Agnieszka Mocarska i Stefan Mocarski z załogantami Piotrem Sztuczką i Konradem Fiukiem.

Komisja Sportu dziękuje wszystkim kolegom lekarzom i sponsorom.

Przewodniczący Komisji
Sportu i Rekreacji
lek. Edward Woliński